Mobirise
Můj příběh

Jmenuji se Petra Parra Castillo a ráda cestuji a poznávám nová místa, kultury, lidi a zvyky. Miluji pestrost a rozmanitost. Každý nový zážitek, zkušenost nebo informace obohacuje můj život.

Za první výplatu z dvouměsíční brigády jsem v 18 letech jela na víkend do Istanbulu. Byl to nezapomenutelný zážitek, stejně jako kterékoliv jiné cestování. Na vysoké škole mě doslova učarovala španělština. Moc jsem si přála naučit se španělsky a požádala jsem o stipendium do Španělska. Půl roku na to, v lednu 2008, jsem seděla v letadle do Madridu.

Mobirise
Svoboda

Měla jsem obrovský pocit svobody a radosti, ale také strach z neznáma. Odjížděla jsem s téměř nulovou znalostí španělštiny. První dny a týdny byli náročné, protože jsem nikomu nerozuměla. Moje touha mluvit byla velká, a tak jsem se za 5 měsíců naučila to, co jsem se anglicky naučila za 10 let ve škole a v odpoledních kurzech.

Život v Madridu se mi moc líbil, ale po dokončení školy jsem si netroufla odjet do Španělska a hledat si tam práci. Začala jsem pracovat v Čechách, pro mezinárodní společnost, kde jsem měla na starosti Španělskou část. V roce 2010 jsem se seznámila s mým manželem, který je z Kolumbie a žil v Madridu. Přestěhoval se do Čech, kde jsme žili téměř 10 let.
Zimy pro něj, ale i pro mě byli v Čechách dlouhé, a tak jsme si je třikrát zkrátili delší cestou do Kolumbie a začali jsme přemýšlet o tom, jak pracovat odkudkoliv, abychom mohli cestovat častěji a na delší dobu.

Mobirise
Španělský sen

Když jsme v květnu 2018 jeli na 2 týdny do Španělska, tak nás překvapila obrovská vlídnost lidí a začali jsme snít o životě ve Španělsku také proto, že na jihu Španělska je přivětivé počasí po většinu roku
Neměli jsme ale potřebné finance. Rok na to se nám podařilo prodat dům na vesnici a chtěli jsme se přestěhovat zpátky do města. Když jsme nemohli stále sehnat to, co by se nám líbilo a datum stěhování se blížilo, napadlo mě podívat se na ceny pronájmů ve Španělsku.

Jako první jsem se podívala na oblast Valencie a zjistila jsem, že nájmy jsou podobné cenám v Hradci Králové. S tím rozdílem, že ve Španělsku to bylo pár metrů od moře :) Šla jsem za manželem a můj nápad mu sdělila a i jemu se líbil. Začali jsme více hledat, kam přesně se odstěhovat. Jeli jsme prstem po mapě po pobřeží (když už Španělsko, tak jsme chtěli k moři). Katalánsko jsem nechtěla kvůli Katalánštině, Valencie se mi nakonec zdála na život s dětmi až moc velká a pak přišlo na řadu Alicante. Jsem z Hradce Králové a přímé lety z Pardubic do Alicante nás přesvědčili :)

Téměř všechny věci jsme prodali a v září 2019 jsme se třemi kufry a dvěma dětmi odletěli do Alicante. V Alicante jsme byli 10 měsíců a chtěli jsme prozkoumat okolí, kde by se nám líbilo usadit. Nakonec jsme si vybrali Puerto de Mazarrón - menší městečko s krásným pobřežím a horami.   

Je také vaším snem pracovat odkudkoliv? Nebo si jen chcete svoji práci řídit sami?
Pokud ano, kontaktujte mě a ráda Vám řeknu více.

Děkuji Vám za Váš čas, Petra :)
Tel.: +420 777 934 418

Mobirise website software - Try it